Adults Only +12

The Mansion Of
Extraordinary Memories.

Çeşme Ilıca’nın en önemli sembollerinden biri olan Rasim Palas, 1914’ten bu yana zamanın mirasına tanıklık ettiği 24 odası ile öyküsünü keşfetmeniz için sizleri bekliyor. 100 yıllık geçmişi bağrında saklayan Rasim Palas, Ulu Önder Atatürk’ün de tercih ettiği adres olmuştur. Gazi’nin akşamları onuruna verilen danslı yemeklere de katıldığı, günlerinin neredeyse tamamını geçirdiği Rasim Palas’ta olağanüstü deneyimlerin buluştuğu ve konukların zamanda yolculuk yapabildiği atmosfer ile sizleri geçmişten bugüne yazılan öyküleri tekrar dinlemeye davet ediyoruz. Egenin nefes kesen güzellikleri arasında Rasim Palas’ın tarihi boyunca biriktirdiği anıların hayat bulmasına tanık olun…

Onur ve Gurur Duyduğumuz bir Misafir

Ulu Önder Atatürk’ün, 30 Haziran – 8 Temmuz 1926 tarihleri arasında Çeşme-Ilıca’da sekiz gün boyunca tercih ettiği adres “Rasim Palas” olmuştur. Gazinin konuklarını rahat kabul edebilmesi için üst kattaki balkonlu oda, Cumhurbaşkanı için yeniden düzenlendi ve yöre iler gelenlerinin tepkilerini hep bu odada dinledi. Akşamları onuruna verilen danslı yemeklere katıldı.

Mora Yenişehir’li olduğu tahmin edilen Rasim (Lenger) Bey’in, 1914 yılında Ilıca’nın 1. Sınıf tek oteli olarak kendi adıyla işletmeye açtığı ‘Rasim Palas’ ikinci derece tarihi eser olarak tescillenmiştir. Çeşme’nin en önemli eski yapılarındandır. Yüksek tavanları, ahşap ve Ege’nin eşsiz doğasıyla iç içe lüks bir konfor ortamı sunan Rasim Palas, sizlere enfes manzaraların kapısını aralıyor.